Достапни линкови

Ципрас уверен дека ќе има договор со еврозоната


Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека ќе има решение за грчката должничка криза која ќе и дозволи на земјата развој и останување во еврозоната. Тој го поздрави закажаниот итен состанок на лидерите на еврозоната закажан за идниот понеделник. Грција до крајот на месецов треба да му исплати на ММФ рата од долгот во вредност од над милијарда ипол евра.

XS
SM
MD
LG