Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има услови за слаб развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15, а дневната од 21 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG