Достапни линкови

Тројца украински војници загинале во борбите


Украинските власти соопштија дека тројца војници загинале, а 14 биле повредени во борбите во источниот дел на земјата во изминатите 24 часа. Портпаролот на војската, Андриј Лисенко изјави дека судирите меѓу владините сили и проруските бунтовници не престануваат и оти некои од нив прераснуваат во воени операции . Во борбите во источна Украина досега загинаа повеќе од 64 илјади луѓе.

XS
SM
MD
LG