Достапни линкови

Деветмина убиени во напад во црква во САД


Девет луѓе биле убиени во текот на изминатата ноќ во една од најпознатите цркви на афроамериканците во Чарлстон, Јужна Каролина. Полицијата претпоставува дека станува збор за злосторство од омраза за кој е осомничен еден 21 годишен белец.

XS
SM
MD
LG