Достапни линкови

За поголемиот дел муслимани почна Рамазан


Над милијарда ипол муслимани во светот го одбележуваат почетокот на Рамазан, месец на интензивни молитви и пост од изгрејсонце до зајдисонце. Муслиманите го следат лунарниот календар и според него почетокот на Рамазан може да се разликува од земја во земја.

XS
SM
MD
LG