Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и посвежо


Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд особено претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне со повремен дожд со слаб интензитет и со слаб умерен повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температурата ќе се спушти 17, а дневната ќе достигне до 22 степенa.

XS
SM
MD
LG