Достапни линкови

САД потврдија убиен „човекот број два“ на Ал Каеда


Белата куќа потврди дека јеменскиот лидер на Ал Каеда на Арапскиот полуостров Насер Ал Вухаиши бил убиен во напад со американско беспилотно летало. Според соопштението, убиството на Вухаиши, кој бил еден од најопасните во терористичката мрежа претставува голем удар за Ал Каеда. Претседателот Барак Обама, како што е наведено бил јасен оти терористите кои им се закануваат на САД нема да најдат засолниште во ниту еден агол на светот.

XS
SM
MD
LG