Достапни линкови

Убиен „човекот број два“ на Ал Каеда


Јеменскиот лидер на Ал Каеда на Арапскиот полуостров Ал Вухаиши кој, според американските власти, бил еден од најопасните во терористичката мрежа, бил убиен во напад со американско беспилотно летало, јавуваат новинските агенции. Ал Каеда официјално не ја потврди информацијата иако за тоа веќе пишувале некои јеменски медиуми.

XS
SM
MD
LG