Достапни линкови

Напади на позиции на ИД во Ирак и Сирија


Американската војска соопшти дека меѓународната коалиција спровела 16 воздушни напади чија цел им биле милитантите на Исламската држава во девет градови во Ирак. Според соопштението, во нападите биле уништени возила, згради, тунели, бункери и оружје. Меѓународната коалиција спровела и три напади против милитантите во сириските градови Кобани и ал Хасака.

XS
SM
MD
LG