Достапни линкови

Во Женeва мировни разговори за Јемен


Во Женева денеска почнуваат мировни разговори за кои се смета дека ќе бидат првите посуштински бидејќи во нив ќе учествуваат сите страни инволвирани во конфликтот во таа земја. Во Женева веќе биле пристигнати делегации на шиитските Хути бунтовници и на претседателот Абд Рабу Мансур Хади. Шиитските бунтовниците држат под контрола големи делови од Јемен и ги игнорираат повиците да се повлечат.

XS
SM
MD
LG