Достапни линкови

Министерски состанок на ЦЕИ во Охрид


Денеска во Охрид се одржува состанок на министрите за надворешни работи на државите членки на Централно Европската иницијатива во рамките на претседавањето на Македонија со оваа организација. На маргините на состанок е предвидено шефот на државата Ѓорге Иванов да се сретне со првиот потпретседател на Владата и министер за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ кој учествува на министерскиот состанок на Централно Европската иницијатива.

XS
SM
MD
LG