Достапни линкови

Судирите во источна Украина продолжуваат


Еден украински војник загинал, а 21 се ранети во изминатите 24 часа во судирите со проруските бунтовници на истокот на земјата. Двете страни меѓусебно се обвинуваат за кршење на примирјето. Најжестоки судири имале на аеродромот во Доњецк и во градовите Горловка и Маринка. По потпишувањето на прекинот на огнот во февруари, на почетокот на месецов судирите во источна Украина повторно се разгореа.

XS
SM
MD
LG