Достапни линкови

УХМР: Вечерва невреме во источна Македонија


Архивска фотографија.

Струмичката котлина, Делчево, Берово и велешко вечерва се очекува да бидат зафатени од невреме, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Според податоците со кои располага Одделението за анализа и прогноза на време и радарските слики од радарскиот центар Ѓуриште, невремето ќе биде со умерен интензитет и ќе биде проследено со интензивен пороен дожд, електрични празнења и засилен ветер.

XS
SM
MD
LG