Достапни линкови

Убиен авганистански политичар


Илустрација.

Окружен гувернер и тројца полицајци од неговото обезбедување денеска загинале, кога нивното возило налетало на нагазна мина во североисточен Авганистан. Гувернерот требало да ги посети контролните пунктови во оддалечените области на округот Исхамеш во провинцијата Тахар, кои биле нападнати претходната ноќ. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG