Достапни линкови

Сончево време со мала облачност


Илустрација.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне е можна појава на изолирана нестабилност повторно во планинските региони, претежно проследено со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 31 до 37 степени. Во Скопје слично време со температура до 35 степени.

XS
SM
MD
LG