Достапни линкови

Антивладин „сеалбански“ протест во Скопје


Неколку илјади граѓани, на повик на политичкото движење Беса, денеска маршираа од Паркот во скопски Чаир до мостот „Гоце Делчев“ во Скопје. Учесниците на протестот бараат оставки на владата.

XS
SM
MD
LG