Достапни линкови

Временска прогноза - топло, можен краткотраен дожд


Времето денеска ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне е можна локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи од 28 до 35 степени.

Во Скопје со температура до 33 степени.

XS
SM
MD
LG