Достапни линкови

Украина ги обвинува бунтовниците за гасоводот


Украинскиот премиер Арсениј Јацењук

Украинското министерство за внатрешни работи ги обвини проруските бунтовници за нападот на клучен гасовод во источниот дел на земјата. Премиерот Арсениј Јацењук ги обвини сепаратистите дека се обидуваат да го дестабилизираат градот Мариупол, кој е под контрола на владините сили. Бунтовниците негираа дека се одговорни за нападот.

XS
SM
MD
LG