Достапни линкови

Израел демантира дека ги шпионирал преговорите со Иран


Израел демантира дека ги шпионирал нуклеарните преговори меѓу Иран и шесте светски сили. „Нема никаква основа за вакви наводи“, оцени израелското министерство за надворешни работи. Во меѓувреме властите во Швајцарија и во Австрија покренаа истрага во врска со наводите дека делегациите кои учествувале во преговорите биле шпионирани во хотелите каде што престојувале.

XS
SM
MD
LG