Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне на планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната до 32 степена.

XS
SM
MD
LG