Достапни линкови

Убиени 4 полицајци во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека вооружена група на моторцикли застрелала четворица полицајци во југозападната покраина Балочистан. Нападот се случил во градот Паштунабад додека полицијата извршувала патрола. Балочистан често е цел на напади од страна на исламските радикали и сепаратисти.

XS
SM
MD
LG