Достапни линкови

Оер-Политичкиот дијалог да продолжи


Француската амбасадорка во Македонија Лоренс Оер

Француската амбасадорка во Македонија Лоренс Оер изјави денеска дека треба да се поддржи предлогот за излез од поличката криза на еврокомесарот Јоханес Хан и дека политичкиот дијалог меѓу политичките лидери треба да продолжи додека се изнајде компромис. Според неа, треба да се продолжи со реформите во насока за организирање на што подобри избори кои треба да се одржат до април следната година.

XS
SM
MD
LG