Достапни линкови

Вајдман-Се зголемува опасноста за банкрот на Грција


Претседателот на германската централна банка Бундесбанк, Јенс Вајдман изјави дека опасноста од банкрот на Грција се зголемува со секој изминат ден. Според него, има силна волја да и се помогне на Грција, но времето за договор изминува. Грција до крајот на месецот на ММФ треба да му исплати една и пол милијарда евра.

XS
SM
MD
LG