Достапни линкови

СДСМ: разговорите во Брисел без договор


„Не е задоволен условот за суштинското прашање околу отворањето преговори, организирање Влада што нема да ја предводи Никола Груевски“. Ова го соопшти СДСМ по разговорите во Брисел кои завршија без договор за крај на политичката криза во Македонија. „Претседателот Заев и делегацијата на СДСМ останаа доследни на принципиелната позиција што е став и на граѓаните на Македонија“, се наведува во соопштението, во кое се додава: „нема пазарење со слободата и демократските вредности што ги заслужуваат граѓаните на Македонија, како и нивните сограѓани од Европа“.

XS
SM
MD
LG