Достапни линкови

Босанските Срби ја одбија програмата за реформи од ЕУ


Лидерите на босанските Срби одбија да ја потпишат програмата за реформи која е предложена од Европската унија како дел од планот за забрзување на патот на Босна и Херцеговина кон евроатланските интеграции. Тоа доведе до одложување на посетата на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на Сараево планирана за денеска. Босанските Срби одбија да ја потпишат програмата наведувајќи дека тие не биле директно вклучени во нејзиното составување.

XS
SM
MD
LG