Достапни линкови

Експлозија во Ирак, 6 жртви


Ирачките власти соопштија дека во експлозија на автомобил бомба на полициски пункт во главниот град Багдад загинале шест луѓе, а 15 биле повредени. Меѓу загинатите има тројца полицајци и тројца цивили. Во нападот биле оштетени и неколку возила. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG