Достапни линкови

Путин-Имплементација на примирјето за Украина


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека целосната имплементација на договореното од примирјето во Минск, Белорусија во февруари е од клучно значење за ставање крај на борбите во источна Украина. Тој говорејќи за време на заедничката прес конференција со италијанскиот премиер Матео Рензи порача и дека нема алтернатива за мирно решавање на конфликтот. Рензи изјави дека двете земји имаат пријателски односи, но и различните ставови за некои прашања.

XS
SM
MD
LG