Достапни линкови

Протест за одговорност за смртта на малата Тамара


Неколку стотици граѓани и активисти попладнево протестираа пред Владата и пред Министерството за здравство, барајќи оставка на министерот Никола Тодоров и на другите одговорни функционери за смртта на деветгодишната Тамара Димовска, која боледуваше од сколиоза.

XS
SM
MD
LG