Достапни линкови

Ристиќ неподобна за синдикален лидер на Драмски


Ирена Ристиќ, актерка.

Актерката Ирена Ристиќ е сменета од претседателската функција на синдикатот на Драмскиот театар, а на нејзино место е поставен режисерот Сашо Миленковски. Ристиќ од СОНК била прогласена за неподобна, бидејќи, како што изјави го нарушила угледот на синдикатот со нејзините активности. Таа се сомнева оти е прогласена за неподобна, поради тоа што не е поддржувач на власта. Ристиќ беше избрана на позицијата по предлог на шестмина вработени, а за неа гласале вкупно 27 колеги.

XS
SM
MD
LG