Достапни линкови

Времето денеска: топло со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во јужните и западните делови ќе биде променливо облачно со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слад до умерен северен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 17 , а дневната од 25 до 32 степена. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16 степени, а дневната ќе достигне до 32 степена.

XS
SM
MD
LG