Достапни линкови

Убиени 49 цивили во напади во Сирија


Сириската организација за човекови права соопшти дека во владините воздушни напади врз северозападната покраина Идлиб загинале 49 луѓе. Според организацијата, меѓу жртвите има шест деца и четири жени. Најголемиот дел од покраината е под контрола на бунтовниците, меѓу кои има припадници и на огранокот на Ал Кадеа, фронтот Ал Нусра. Бројката на цивили кои загинале за време на воздушните напади во Сирија сега изнесува 148 луѓе.

XS
SM
MD
LG