Достапни линкови

Судири на пакистанската војска и милитантите


P

Пакистанската војска соопшти дека во судирите во северозападниот дел на земјата загинале седум припадници на безбедносните сили и 19 милитанти. Борбите се случиле синоќа во покраината Северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан. Според војската, до судирите дошло кога еден од милитантите детонирал експлозив.

XS
SM
MD
LG