Достапни линкови

Во Њујорк потера по избегани убијци


Властите на Њујорк покренале голема потрага по двајца убијци кои успеале да избегаат од еден од најдобро чуваните затвори преку тунели. Станува збор за 48 годишниот Ричард Мат и за 34 годишниот Дејвид Свиткои избегале од затворскиот Центар Клинтон во близина на границата со Канада. Полицијата соопшти дека ситуација била многу сериозна, бидејќи станува збор за многу опасни луѓе.

XS
SM
MD
LG