Достапни линкови

Најмалку 22 загинати во нападите врз Јемен


Јеменските власти велат дека при серијата воздушни напади на коалицијата предводена од Саудиска Арабија, загинати се најмалку 22 луѓе. Коалицијата го таргетираше седиштето на вооружените сили на Јемен во главниот град Сана кој е под контрола на Хути бунтовниците. Тие велат дека повеќето од жртвите се војници, кои загинале пред седиштето на армијата чекајќи да ги подигнат нивните плати.

XS
SM
MD
LG