Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб ветер


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облчаност. Попладне во јужните, како и во планинските делови ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 6 до 15, а дневната од 26 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала доумерена облачност, како и со слаб доумерен а повремено и засилен североисточен ветер. Утринската температура ќе спушти до 13 степени, а дневната ќе достигне до 32 степени.

XS
SM
MD
LG