Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб ветер


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност и со умерен североисточен ветер. Во јужните делови како и на планините можна е појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 25 до 32 степена.

Во Скопје ќе биде сончево со мала думерена облачност и со слаб доумерен североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 14 , а дневната ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG