Достапни линкови

Времето денеска: нестабилно облачно со пороен дожд


Во Македонија ќе биде променливо и нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен североисточен ветер. На места е можна појава на невреме. Температурата ќе се движи од 18 до 30 степени. Во Скопје ќе биде променливо и нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен североисточен ветер. Температурата ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG