Достапни линкови

Расте бројката на жртви во Гана


Оштетени возила на местото на експлозијата во Гана.

Најмалку 90 луѓе загинаа во експлозија на бензинска пумпа во западниот дел на главниот град на Гана. Според извештаите, многу од жртвите се засолниле во бензинската пумпа поради поројните дождови. Пожарникарната бригада соопшти дека причината за експлозијата бил пожарот кој избил во еден терминал за камиони па потоа се проширил и на бензинската пумпа.

XS
SM
MD
LG