Достапни линкови

Столтенберг-Русија има одговорност за Украина


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави денеска дека Русија има одговорност да помогне за запирање на борбите во источна Украина. Според него, двете спротиставени страни во конфликтот мора да го повлечат тешкото оружје од борбената линија и да помогнат во имплементирање на договореното од примирјето потпишано во Минск во февруари годинава.

XS
SM
MD
LG