Достапни линкови

Вицепремиерот Бесими во Атина


Фатмир Бесими

Македонскиот вицепремиер за европски прашања Фатмир Бесими денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на Атина. Притоа, како што е соопштено, тој ќе се сретне со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас.

XS
SM
MD
LG