Достапни линкови

Американскиот генерал Ален во посета на регионот


Џон Ален

Специјалниот пратеник на американскиот претседател Барак Обама во глобалната коалиција против милитантите на Исламската држава генерал Џон Ален од утре ќе престојува во неколку балкански земји. Тој по утрешните разговори во Приштина со косовските лидери ќе учествува на Форумот во Будва, Црна Гора, посветен на регионални безбедносни прашања по што заминува за Сараево и за Загреб. Генерал Ален денеска ќе има обраќање на Форумот Соединети држави, Исламски свет што се одржува во Доха.

XS
SM
MD
LG