Достапни линкови

Амбасадорот Бејли се приклучи на разговорите


Амбасадорот на САД во Македонија.

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли се приклучи на разговорите во резиденцијата на Делегацијата на ЕУ во Скопје за решавање на политичката криза во земјата. На разговорите кои траат околу шест часа присуствуваат еврокомесарот за проширување Јоханс Хан, премиерот и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а пред два часа пристигнаа и лидерите на ДУИ и ДПА, Али Ахмети и Мендух Тачи. Засега нема информации за тоа како се одвиваат разговорите.

XS
SM
MD
LG