Достапни линкови

Во Кина потона брод со 458 луѓе


Кинеските државни медиуми јавуваат дека патнички брод со 458 луѓе потонал во реката Јангце во провинцијата Хубеи. Досега биле спасени само десетина луѓе, меѓу нив и капетанот кој изјавил дека бродот почнал брзо да тоне бидејќи бил зафатен со големо невреме. Некои патници се уште се наоѓале во бродот и можело да се слушне како бараат помош.

XS
SM
MD
LG