Достапни линкови

Кери на лекување во Бостон


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери од болницата во Женева ќе биде префрлен на лекување во Бостон. Портпаролот на Стејт Департментот, Џон Кирби изјави дека Кери ќе отпатува со американски воен авион Ц-17 кој во Женева ќе долета од базата во Рамстејн, Германија. Кери ја скрши десната нога во саботата додека возел велосипед.

XS
SM
MD
LG