Достапни линкови

Напад по локалните избори во Пакистан, 8 жртви


Пакистанските власти соопштија дека осум луѓе загинале по локалните избори во земјата откако поддржувачи на еден од кандидатите кој загубил на гласањето фрлиле рачни бомби за време на прославата на победникот. Инцидентот се случил во селото Кари Хаидер. Според властите, десет лица биле повредени во нападот. Вчера пет луѓе беа убиени во сличен инцидент во истата покраина.

XS
SM
MD
LG