Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Попладне во западните делови можна е нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 23 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.

XS
SM
MD
LG