Достапни линкови

Протест против лошите реформи во образованието


Фото: Радио МОФ

Обединети под паролата „СТОП за лошите реформи во образованието“, наставници, средношколци и родители маршираа низ центарот на Скопје, за да стигнат до Министерството за образование и наука.

Со извици „Не за екстерно“, но и повик до останатите граѓани „Дојди и приклучи се“, протестот, во организација на Наставничкиот пленум, е насочен против сите негативни реформи кои ги донесе МОН. Протестот го поддржа и Средношколскиот пленум.

XS
SM
MD
LG