Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а попладне особено кон крајот на денот во западните делови можна е појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 7. Дневната температура ќе се движи од 24 до 30 степени.

Во Скопје дневната температура ќе се искачи до 28 степени.

До среда во претпладневните часови ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност, а во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

XS
SM
MD
LG