Достапни линкови

Шешељ - Не се враќам во Хаг, сакам да го ставам режимот на маки


Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, изјави дека доброволно не се враќа во Хашкиот трибунал бидејќи сака да го стави на маки режимот, како што вели. Тој вели дека доволно време бил таму за да го растури Хашкиот трибунал. Шешељ зборуваше на Деветтиот конгрес на партијата. Тој е на привремена слобода од ноември минатата година поради здравствени причини.

XS
SM
MD
LG