Достапни линкови

Сириските бунтовници освоиле уште еден град


Коалицијата бунтовнички групи го освоила и последниот град во северозападната сириска провинција Идлибшто досега го држеле владините сили. Коалицијата позната под името Освојувачка армија соопшти дека го зазела градот Ариха во близина на границата со Турција. Дел од оваа коалиција е и огранокот на Ал Каеда, Фронтот Нусра.

XS
SM
MD
LG